Najlepszy odkurzacz 2019: porównanie i porady, jak wybrać odpowiedni

Z biegiem lat, to małe urządzenie AGD stało się podstawowym produktem dla każdego gospodarstwa domowego. Od pierwszego pojawienia się w XIX wieku modele, kształty, funkcje, a nawet wzornictwo nigdy nie przestały ewoluować. Ale wszystkie z nich spełniają ten sam cel: zasysać kurz i ułatwiać sprzątanie wszystkich wnętrz. Po najlepszym odkurzaczu z workiem urodził się ten bez worka. Odkurzacz do mioteł powrócił w życie i podwoił swoją poprzedniczkę. Dzisiaj, nowy typ odkurzacza jest coraz popularniejszy: odkurzacz robotyczny. Podczas gdy ich cel pozostaje ten sam, ich wydajność i zastosowanie różnią się w zależności od modelu. Oto nasze porównanie dotyczące odkurzaczy.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz? Jakie są główne różnice między nimi? Co sprawia, że jeden produkt jest lepszy lub gorszy od drugiego? Ciężko powiedzieć. Aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania, a w szczególności pomóc Ci znaleźć odpowiedni odkurzacz, przetestowaliśmy wiele bezworkowych odkurzaczy, mioteł i robotów. Następnie porównaliśmy trzy najlepsze modele w każdej kategorii.

Dziś wielu ludzi uważa, że wszystkie te odkurzacze działają w ten sam sposób i że tylko ich konstrukcja i moc ulegają zmianie. Jednakże, jest to błąd. Rzeczywiście, odkurzacz bez worka, miotły czy robota ma swoje zalety i wyjątkową jakość. Każdy z nich odpowiada na różne i specyficzne potrzeby i oczekiwania każdego użytkownika. Aby pomóc Ci znaleźć najlepszy odkurzacz, ten, który w pełni Cię zadowoli, przetestowaliśmy wszystkie produkty wymienione w każdym porównaniu. Dzięki temu będziesz miał wszystkie informacje o najlepszym odkurzaczu, a przede wszystkim będziesz wiedział jak wybrać najlepszy odkurzacz.

Odkurzacz bezworkowy: który model jest najlepszy?

Odkurzacze bezworkowe są pierwszymi modelami tego wskaźnika zegarowego. Są one wysoko cenione i doceniane przez gospodarstwa domowe z różnych powodów. Bardzo łatwe w obsłudze i przyjemne w obsłudze, pozwalają na odkurzanie z dowolnego miejsca bez żadnych trudności. Jak sugeruje ich nazwa, są bez torebek. Istotne kryterium, ponieważ zapewnia realne oszczędności w workach na odkurzacze i pozwala uniknąć niekończących się poszukiwań odpowiedniego worka dla Twojego modelu! Aby wymienić ten worek, na każdym z nich zainstalowano zbiornik na pył. Rowenta RO6963EA X-Trem Power Cyclonic posiada najgłębszy kolektor (2,5 litra).

Bezworkowy odkurzacz posiada również bardzo dużą moc, która pozwala mu odkurzać wszystkie rodzaje odpadów (kurz, sierść kota, włosy…), na wszystkich rodzajach podłóg i we wszystkich narożnikach domu. Pod względem mocy, najlepszymi odkurzaczami bezworkowymi są Dyson DC33C Origin i Rowenta RO6963EA X-Trem Power Cyclonic (każdy o mocy 750 W).

Bardzo wytrzymały i wyposażony w wiele akcesoriów, każdy odkurzacz jest również bardzo ekonomiczny. W ten sposób zapewniają one rzeczywiste oszczędności energii i energii elektrycznej. W tej dziedzinie zwycięzcą jest Rowenta RO6963EA X-Trem Power Cyclonic z modelem A++. Przy wyborze najlepszego odkurzacza należy również wziąć pod uwagę cenę urządzenia. Spośród wszystkich przetestowanych modeli, bezworkowym odkurzaczem naszego porównania jest Philipps PowerPro Expert FC9722/09.

Tabela porównawcza najlepszych odkurzaczy bezworkowych

W poniższym zestawieniu znajdują się trzy odkurzacze bezworkowe, zidentyfikowane przez redakcję, sklasyfikowane według klasy malejącej (od najwyższej do najniższej). Podkreślono model odkurzacza, moc, klasę energetyczną, poziom hałasu, wagę, pojemność odpylacza i wartość znamionową. Na pierwszy rzut oka, będziesz mógł odkryć ulubiony produkt edytora!

Odkurzacz Dyson DC33C Origin

Moc elektryczna: 750W
Klasa energetyczna: A
Poziom hałasu: 77db
Waga: 7kg
Pojemność: 2L
Ocena: 9.2

Odkurzacz Rowenta RO6963EA X-TREM POWER CYCLONIC „HOME & CAR”

Moc elektryczna: 750W
Klasa energetyczna: A++
Poziom hałasu: 75db
Waga: 7kg
Pojemność: 2.5L
Ocena: 8.9

Odkurzacz Philips PowerPro Expert FC9722/09

Moc elektryczna: 650W
Klasa energetyczna: A
Poziom hałasu: 76db
Waga: 8kg
Pojemność: 2L
Ocena: 8.1

Najlepszy odkurzacz miotłowy. Co to w ogóle jest?

Drugim typem modelu przedstawionym w tym porównaniu na odkurzaczach jest odkurzacz miotłowy. Bardzo lekki, o niezrównanej zwrotności i elastyczności, odkurzacz miotłowy to produkt, który oferuje wiele korzyści dla gospodarstw domowych poszukujących prostoty i czystości. Prawdziwy sprzęt gospodarstwa domowego, odkurzacz do szczotek może być używany codziennie. Jeśli chodzi o liczbę zwolenników, to stale rośnie. Pierwszą zaletą odkurzacza na miotłę jest łatwość obsługi. Dzięki takiemu produktowi nie ma potrzeby schylania się, aby odkurzyć wszystkie podłogi w domu. Poza tym, że jest całkowicie elastyczny, odkurzacz miotłowy Dyson DC62 jest bardzo lekki, a jego waga wyświetlacza wynosi 2,1 kg.

Wszystkie modele, które testowaliśmy, były zasilane baterią litowo-jonową, o której wiadomo, że działa dwa razy dłużej niż jej poprzedniczka, NiMh. Dzięki temu zamiatarka Rowenta RH8872WO Air Force Extreme Vision Pro będzie w stanie odkurzyć wszystkie podłogi na głębokość 65 minut. Wszystkie testowane odkurzacze mogą być ładowane za pomocą wtyczki typu jack, a wszystkie działają bezprzewodowo.

Odkurzacz miotłowy został zaprojektowany tak, aby był gotowy do użycia. Jego kształt pozwala na przechowywanie go w dowolnym miejscu: w szafie lub narożniku domu, odkurzacz nie zajmuje żadnego miejsca. Ponadto, wszystkie nasze trzy sztandarowe produkty mają pozycję parkingową. Stoją, bez żadnego wsparcia, na środku pokoju. Oprócz wzornictwa i funkcjonalności, równie ważna jest również moc. Spośród wszystkich testowanych odkurzaczy miotłowych, dwa modele Rowenty znalazły się na szczycie: Rowenta RH8872WO Air Force Extreme Vision Pro i Rowenta RH8828WO Air Force Extreme o mocy 2.200 W.

Niezależnie od tego, czy chodzi o codzienne sprzątanie, czy też o wymianę innego typu odkurzacza (np. bez worka), odkurzacz na miotły jest idealny. Dla jeszcze większej wygody, Dyson DC62 może zostać przekształcony w odkurzacz ręczny (jest jedynym, który to robi). Aby opróżnić odpylacz, we wszystkich testowanych modelach chodziło tylko o to, aby go rozpiąć i opróżnić bezpośrednio do kosza.

Odkurzacz miotłowy: nasza tabela porównawcza

Ważne jest, aby mieć przegląd wszystkich właściwości technicznych (model, moc, pojemność zbiornika na pył, autonomia, waga) tych odkurzaczy na miotły. Oto nasza tabela porównawcza na trzech najlepszych modelach tego typu. Podany jest również ogólny wynik przyznany przez redakcję.

Odkurzacz Dyson DC62

Moc elektryczna: 350W
Autonomia: 20mn
Waga: 2.1kg
Pojemność: 0.4L
Ocena: 8.9

Odkurzacz Rowenta RH8872WO Air Force Extreme Vision Pro

Moc elektryczna: 2 200W
Autonomia: 65mn
Waga: 3.6kg
Pojemność: 0.5L
Ocena: 8.2

Odkurzacz Rowenta RH8828WO Air Force Extreme

Moc elektryczna: 2 200W
Autonomia: 45mn
Waga: 3.4kg
Pojemność: 0.5L
Ocena: 7.7

Odkurzacz w formie robota: jaki produkt wybrać?

Oto zupełnie nowy typ odkurzacza, który pojawił się zaledwie kilka lat temu: odkurzacz robotyczny. To okrągłe urządzenie ma moc ssania wszystkiego dla ciebie. Po prostu włącz to i zostaw to samo sprzątanie, tak jak chcesz. Kurz, okruchy chleba, włosy, włosy, włosy kotów…. te modelki wysysają wszystko na swojej drodze. Robot odkurzacz jest inteligentnym produktem, który wzbudził prawdziwy entuzjazm dla jego prostoty, trwałości i praktyczności. Ponadto, oszczędza to czas w czasie rzeczywistym we wszystkich sesjach czyszczenia.

Po uruchomieniu, bezprzewodowy odkurzacz robot porusza się po każdym pomieszczeniu wewnętrznym, aby odkurzyć wszystkie zanieczyszczenia na podłodze. Wirtualna ściana pozwala zdefiniować obwód nawigacji, jeśli chcesz oczyścić tylko określony obszar. Całkiem autonomiczny, tego typu odkurzacz pracuje z akumulatorem, który można ładować na bazie dostosowanej do produktu. Ponadto, jeśli zacznie być pusty, odkurzacz wraca bezpośrednio do tej bazy w celu doładowania. Ogólnie rzecz biorąc, czas trwania autonomii wynosi około 60 i 90 minut. W tej dziedzinie, odkurzacz iRobot Roomba 650. z robotem wytrzymał najdłużej w naszych testach.

Na przykład odkurzacz Robot Neato BotVac D85 może analizować część, która ma być odkurzana przed każdym przejściem, w celu wykrycia przeszkód i wyznaczenia odpowiedniej trasy optymalnego zasysania z każdego obszaru. W najbardziej zabrudzonych miejscach, robota odkurzacze przechodzą kilka razy dla uzyskania nieskazitelnego rezultatu. W niektórych modelach dostępne są różne tryby czyszczenia (czysty i punktowy), takie jak odkurzacz iRobot Roomba 782e. Jak każde urządzenie domowe w eksploatacji, odkurzacz jest trochę hałaśliwy. Poziom hałasu wszystkich badanych modeli wynosi od 61db do 70db

Tabela porównawcza najlepszych odkurzaczy robotycznych

Odkurzacz iRobot Roomba 650

Moc elektryczna: 33W
Autonomia: 90mn
Poziom hałasu: 70db
Waga: 3.6kg
Pojemność: 0.5L
Ocena: 9.4

Odkurzacz NEATO 945-0174 BotVac D85

Moc elektryczna: 43W
Autonomia: 60mn
Poziom hałasu: 70db
Waga: 4.1kg
Pojemność: 0.7L
Ocena: 8.8

Odkurzacz iRobot Roomba 782e

Moc elektryczna: 33W
Autonomia: 90mn
Poziom hałasu: 61db
Waga: 3.8kg
Pojemność: 0.38L
Ocena: 8.2

Odkurzacz bezworkowy, odkurzacz miotłowy, odkurzacz robotyczny: jak wybrać odkurzacz?

Jak wybrać odkurzacz? Skąd mam wiedzieć, który odkurzacz jest najlepszy? Są to istotne pytania przed dokonaniem zakupu, ale często pozostają bez odpowiedzi. Pomiędzy modelami, kształtami, funkcjonalnościami, zaletami i wadami każdego produktu, trudno jest się odnaleźć. Dlatego postaramy się poprowadzić Cię do najlepszego odkurzacza, takiego, który spełni Twoje oczekiwania i który w pełni Cię usatysfakcjonuje.

Odkurzacz bezworkowy

Nie masz nic przeciwko sprzątaniu? Lubisz, gdy wnętrze jest idealnie czyste? Odkurzacz bezworkowy odpowie na te pytania. Ten pierwszy model nadaje się do wszystkich typów podłóg i zapewnia maksymalne zasysanie ze wszystkich narożników. Nawet pokrowce, kanapy…. można czyścić takim produktem. Wyposażony w różne akcesoria, bezworkowy odkurzacz jest produktem o wysokiej wydajności.

Pierwszą zaletą odkurzacza bezworkowego jest to, że jest on ekologiczny, higieniczny i ekonomiczny. Rzeczywiście, bez worków, pył jest zbierany bezpośrednio w zainstalowanym zbiorniku. Jak wspomniano powyżej, aby go wyczyścić, wystarczy odłączyć pojemnik i opróżnić go do pojemnika. Dzięki temu ręce nigdy nie mają kontaktu z odpadami. Zastanawiasz się, ile razy trzeba opróżnić ten kolektor w czasie trwania Twojego gospodarstwa domowego? Zależy to od powierzchni, która ma być odkurzana, ale te pojemniki na kurz mają zadowalającą pojemność (od 2L do 2,5L) i mogą zawierać dużą ilość detrytusa. Ponadto, dzięki odkurzaczowi bezworkowemu nie musisz spędzać godzin w sklepie, aby znaleźć odpowiedni worek na odkurzacz. Oprócz tych aspektów higienicznych i ekonomicznych, odkurzacz bezworkowy jest bardzo przyjazny dla środowiska, a jego klasa energetyczna nie przekracza klasy A.

Kolejną zaletą tego typu urządzeń gospodarstwa domowego jest to, że większość z nich posiada system, który pozwala im na sortowanie pyłu z innych odpadów, na przykład. Odkurzacze bezworkowe są również wydajne i gwarantują maksymalne oczyszczanie każdej części. W narożnikach i wokół przedmiotów lub mebli, może dojść do pyłu, nawet mikroskopijnego pyłu.

Z drugiej strony, bezworkowy odkurzacz ma kilka negatywnych punktów. Przede wszystkim, aby działał, konieczne jest podłączenie go do gniazdka. Nie jest to bardzo praktyczny system do przenoszenia się z jednego pomieszczenia do drugiego. Transport i przechowywanie urządzenia również może być skomplikowane, ponieważ produkty te ważą zazwyczaj ponad 5 kg.

Odkurzacz miotłowy

Chcesz regularnie sprzątać wnętrze? Nosisz ciężkie odkurzacze, bardzo mało dla ciebie? Łatwe w przechowywaniu i obsłudze urządzenie jest twoim marzeniem? Jeśli zgadzasz się z tymi trzema stwierdzeniami, to odkurzacz miotłowy jest produktem, który najbardziej Ci odpowiada. Wszystkie rodzaje podłóg, wszystkie kąty mogą być odkurzane. Wysoka wydajność, tylko ładowanie baterii jest wymagane do korzystania z tego produktu.

Ich niewiarygodna lekkość zapewnia nieporównywalną i przyjemną obsługę. Z drugiej strony, ich bateria jest bardzo dobrej jakości i zapewnia produktowi bardzo długą żywotność baterii. Jego ładowanie jest również bardzo szybkie do użytku na łokciu odkurzacza. Bardzo łatwy w użyciu, tylko moc i prędkość ssania mogą być regulowane ręcznie za pomocą trzech pokręteł w górnej części uchwytu.

Inną siłą odkurzacza miotłowego jest trójkątny kształt głowicy ssącej. Dzięki temu pył zagnieżdżony w najtrudniej dostępnych narożnikach może być odsysany. Dla lepszej widoczności podłoża, na niektórych produktach, oświetlenie LED jest zainstalowane wokół głowy. Wreszcie, odkurzacz do mioteł jest jedynym modelem, który oszczędza cenną przestrzeń. Ich pozycja parkingowa umożliwia ich przechowywanie w dowolnym miejscu!

Jedyną wadą takiego odkurzacza jest to, że pojemność jego odpylacza może być czasem ograniczona. Między 0,4L a 0,5L może być konieczne kilkakrotne opróżnienie, jeśli powierzchnia, która ma być odkurzana, jest bardzo duża.

Robotyczny odkurzacz

Odkurzacz robota ma moc do czyszczenia dla Ciebie. Przed odkurzaniem analizuje pomieszczenie, czyszczone podłogi i wykrywa najmniejsze przeszkody, które mogą mu przeszkadzać. Jest to pierwsza zaleta takiego produktu!

Dzięki najlepszemu odkurzaczowi robotycznemu nie jest wymagany żaden wysiłek fizyczny. Wystarczy nacisnąć przycisk „on”, wybrać tryb czyszczenia i pozwolić mu odejść. Jeśli chcesz mieć czyste wnętrze, możesz ustawić czas, w którym chcesz, aby Twój odkurzacz wyczyścił Twoje wnętrze. Możesz pracować w spokoju lub zajmować się swoimi ulubionymi zajęciami. Bardzo praktyczny punkt! Ponadto, jak tylko gospodarstwo domowe zostanie zakończone lub bateria zostanie rozładowana, robot odkurzacz powraca do swojej bazy w celu ponownego naładowania.

Podczas przejazdu odkurzacz robot odwraca wszystkie przeszkody. Czasami jednak może się zdarzyć, że utknie w przewodach elektrycznych. W tym przypadku, mała pomoc od ciebie będzie mile widziana, aby to załatwić.

Który odkurzacz wybrać: nasze kryteria wyboru

Aby dostarczyć Państwu istotnych informacji na temat każdego produktu, musieliśmy przetestować wszystkie modele w sposób efektywny i zabawny. W tym celu wzięto pod uwagę różne kryteria. Czym oni są? Jak zbudowano nasze porównanie najlepszych odkurzaczy? Oto główne elementy niezbędne w poszukiwaniu najlepszego odkurzacza.

Siła ssania

To jest najważniejszy element. Podczas naszych testów potrzebowaliśmy wielu typów odkurzaczy, a wszystkie one miały większą lub mniejszą moc. Zdaliśmy sobie sprawę, że mała wydajność niekoniecznie oznacza brak wydajności. Dowodem na to jest odkurzacz robotyczny iRobot Roomba 650! Dzięki mocy 33 W model ten uzyskał najlepsze miejsce w naszym ogólnym rankingu najlepszych odkurzaczy robotów. Z drugiej strony, najpotężniejsze są Rowenta RH8872WO Air Force Extreme Vision Pro i Rowenta RH8828WO Air Force Extrême (po 2.200 W). Pomimo tych znacznych różnic w mocy, należy pamiętać, że nie są to odkurzacze tego samego typu. Nawet jeśli ich cel pozostaje ten sam, ich konstrukcja, cechy, opcje są różne.

Niezależnie od Twoich oczekiwań i potrzeb, ważne jest, aby kupić model, który odpowiada Twoim oczekiwaniom i zastosowaniu, które chcesz zrobić z tego urządzenia domowego.

Właściwości manewrowe i zakres działania

Łatwy w manewrowaniu odkurzacz jest przyjemniejszy niż odkurzacz, który trzeba pchać na rękę, aby dotrzeć do określonego obszaru. Ale obsługa oznacza również lekkość. Spośród wszystkich przeprowadzonych testów, model Dyson DC62 znalazł się na szczycie z ciężarem 2,1 kg. Jednak wszystkie testowane odkurzacze uzyskały bardzo dobre oceny za zwrotność (między 7,5 a 9,9).

To pole działania reprezentuje długość kabla elektrycznego dodawanego do samego odkurzacza. Im większy zasięg, tym mniej prawdopodobne jest regularne odłączanie odkurzacza. W tej dziedzinie bezworkowy odkurzacz Rowenta RO6963EA X-TREM POWER CYCLONIC „HOME & CAR” triumfuje dzięki swoim 9 metrom.

Poziom hałasu

Jak każde urządzenie domowe, gdy odkurzacz pracuje, wytwarza mniej lub bardziej głośny hałas. W tym obszarze odkurzacz iRobot Roomba 782e jest najcichszym odkurzaczem (61db).

Autonomia

Jest to również kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego robota lub odkurzacza na miotłę. Rzeczywiście, im dłuższy jest ten czas trwania, tym szybciej będziesz miał szansę odkurzyć kilka części wewnętrznych. Odkurzacz robotyczny iRobot Roomba 650 oferuje najdłuższy czas pracy: 90 minut.

Wydajność odpylacza do zbierania pyłu

Podczas naszych testów uznaliśmy również, że ważne jest sprawdzenie całkowitej pojemności zbiornika na pył. W zależności od typu odkurzacza, jest to mniej lub bardziej istotne. Na przykład, Rowenta RO6963EA X-TREM POWER CYCLONIC „HOME & CAR” ma pojemność 2,5 litra, podczas gdy iRobot Roomba 782e ma pojemność 0,38 litra. Należy jednak zauważyć, że odkurzacze te różnią się od siebie pod względem użytkowania, co wyjaśnia istotne różnice.

Akcesoria w zestawie

Większość odkurzaczy jest dostarczana z kilkoma akcesoriami zapewniającymi optymalne czyszczenie. Tak więc NEATO 945-0174 BotVac D85 z robotem odkurzaczem, podstawa ładunkowa, wirtualna ściana, szczotka boczna lub filtr o wysokiej wydajności są dołączone do zestawu. W bezworkowym odkurzaczu Dyson DC33C Origin znaleźliśmy kombinację akcesoriów, małą dyszę i dwupozycyjną szczotkę. Ten ostatni model uzyskał najwyższą punktację za akcesoria (9.6/10).

Najlepszy odkurzacz: niezbędny do uzyskania czystego wnętrza

Najlepszy odkurzacz jest niezbędny do idealnego sprzątania każdego wnętrza. Ale w zależności od Twoich pragnień, potrzeb i budżetu, wybór najlepszego odkurzacza może szybko stać się bólem głowy. W każdym razie, ważne jest, aby kupić model, który Ci odpowiada i będzie służyć Ci przez cały czas. Dzięki naszym komparatorom odkurzaczy, możesz wyobrazić sobie najlepszy odkurzacz w każdej kategorii. Każde porównanie odkurzacza jest również tam, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru. Od teraz będziesz wiedział, jak wybrać odkurzacz, prawda?

Tell Us What You Think
1Like0Love0Haha0Wow0Sad0Angry